2018-й для заповідника «Асканія-Нова» стане роком виживання

0
0

 

2018-й для заповедника «Аскания-Нова» станет годом выживания 

З державного бюджету профінансували рівно наполовину від реальної потреби, поповнивши загальний фонд на 18 мільйонів гривень. Тобто грошові надходження збільшилися тільки на проіндексований мінімум зарплати — і на цьому все! Хоча за рік подорожчало пальне, корми для тварин, ветеринарні препарати, комунальні послуги.

Ми просто не в змозі встигнути за постійно зростаючими цінами. І якщо на корми і пальне якось вдається заробляти за рахунок продажу надлишків вирощеної живності і прийому екскурсій, то з технікою для забезпечення найбільш нагальних потреб заповідника зовсім погано. Більша її частина придбана в 1980-х—1990-х роках, і лише закріплену за мною службову «Ниву» купили у 2006-м. Трактори і машини більше стоять в ремонті, ніж експлуатуються за прямим призначенням, і з цим нічого не можна вдіяти, — скаржиться директор заповідника Віктор Гавриленко.

Звичайно, можна збільшити ціну тварин і підняти вартість екскурсій. Але це — палиця о двох кінцях. Сьогодні заробив якусь суму і придбав новий трактор, а завтра високі ціни відлякують туристів, і вони перестануть їздити в заповідник. Так що втратити в перспективі можна більше, ніж придбаєш.

Новий день

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here