В області думають, як забезпечити газом Генічеськ

0
3

В области думают, как обеспечить Геническ газомПід час розгляду питання про підсумки минулого опалювального сезону на колегії Херсонської ОДА генічеський міський голова Олександр Тулупов попросив допомоги в обласної влади у вирішенні цієї складної задачі. Він нагадав, що в розпал зими місто стало заручником ситуації, коли в зв’язку з окупацією Криму і особливостями газорозподільної системи регіону блакитне паливо перестало надходити в будинки генічан. У той момент на допомогу прийшли вищі ешелони влади, і теплопостачання таки було відновлено. Але не вирішеною, по суті, проблема залишається і донині.

Опалювальний сезон закінчився, але не варто забувати, що дуже скоро знову прийде зима, — нагадав під час виступу Олександр Кожухів. — Проведені засідання на рівні Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, під час яких обговорювалося питання Генічеська. На одному з них, 28 січня 2016 року, було доручено ПАТ «Херсонгаз» у двотижневий термін здійснити розрахунки вартості та надати економічне обґрунтування найбільш оптимального варіанту будівництва газопроводу середнього тиску, що дозволить забезпечити генічан газом в повному обсязі.

За словами Олександра Тулупова, НАК «Нафтогаз України» та ПАТ «Укртрансгаз» також повинні були запропонувати власні варіанти вирішення питання.

По закінченню терміну, 17 лютого 2016 року, Генічеський міськрада відправила лист у Міністерство енергетики та вугільної промисловості України з проханням повідомити про результати виконання доручень. Але відповіді досі не було, — констатує міський голова.

Схоже, центральні органи влади не дуже поспішають допомогти у вирішенні проблеми. У той же час в обласній раді точно знають, що потрібно робити, щоб жителям Генічеська не довелося мерзнути під час наступного опалювального сезону.

— Необхідно близько 300 млн. гривень, щоб прокласти газову трубу з Червоного Чабана Чаплинського району до Генічеську, — зазначив голова облради Андрій Путілов. — Я вважаю це неефективним витрачанням бюджетних грошей. Сьогодні переведення газових котелень на альтернативне паливо буде коштувати близько 40 млн. гривень.

Варто зазначити, що процес освоєння альтернативних видів палива в Генічеську вже почався. Так, сьогодні твердопаливні котли встановлені в дитячих садочках міста. За словами Олександра Тулупова, є проекти для переведення на тверде паливо двох міських шкіл та райлікарні, але для їх реалізації необхідно 3,4 млн. гривень. Ці гроші міський голова попросив у облради. При тому, що міськрада готова на умовах співфінансування виділити 10% від необхідної суми. У відповідь на таке прохання Андрій Путілов порадив Олександру Тулупову звернутися за допомогою до грантодателям, які зараз активно допомагають Україні. Більше того, він готовий відправитися разом з Олександром Тулуповым в столицю, щоб відшукати щедрих американців і європейців.

Втім, невідомо, чи увінчається така спроба успіхом. Тим більше, що ризик є досить великим, адже під загрозою забезпечення теплом багатотисячного міста. І зовсім вже обнадіяв заступник голови правління ПАТ «Херсонгаз» Віталій Голубєв: «Перевести на альтернативні види палива все населення Генічеська ми не встигнемо. Будуть переведені бюджетні та комунальні установи. А ось населення у нас знову залишиться в тій ситуації, яка сложилась».

«Новий день»

0
68
Новини » Економіка
Сьогодні, 17:19

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here