Нові скорочення у школах і дитсадках

0
12

Новые сокращения в школах и детсадахОстаннім подарунком сіячам розумного, доброго, вічного » від «молодої команди» тепер вже колишнього міністра освіти і науки Сергія Квіта став наказ за № 433, що педагоги в своєму колі встигли охрестити «наказом 666». І на випадково — його зміст для них прямо-таки «апокаліптичне». Згідно з цим документом від 13 квітня 2016 року, підписаним в. о. міністра Іриною Совсун, в країні пропонується провести чергове масштабне скорочення штатів як у навчальних закладах, так і в органах освіти. І відразу на 10%.

Скороченню підлягають «керівний, адміністративний, управлінський, господарський, обслуговуючий персонал, водії, робітники, що обслуговують громадські будівлі» (цитата з наказу). А обласні департаменти освіти і науки до 15 липня зобов’язують відзвітувати про неухильне виконання «цінного вказівки» зі столиці.

Керівників навчальних закладів наказ № 433 просто шокував. Адже в школах і дитсадках вже було кілька хвиль скорочень. Далі можна тільки різати по живому, звалюючи додаткові обов’язки на людей, у яких своїх завдань по горло і які без того працюють за сміховинно низьку зарплату.

У нас в школі було 11 прибиральниць, а залишилося 8. Якщо когось звільнити заради економії, то роботу доведеться додати іншим. А зарплата у них не додасться, — міркує директор загальноосвітньої школи № 50 Херсона Руслан Винник. — Те ж саме і з заступниками директора, кожен з яких веде строго певний ділянку роботи. Якщо скоротити, скажімо, завуча з виховної роботи, то її доведеться виконувати обов’язки заступника з навчальної роботи. А вона не знає специфіки і досвіду не має. Словом, чергові скорочення, які нам нав’язують, однозначно підуть на шкоду організації навчального процесу.

Ще більш категорично налаштовані обласної профспілкової організації працівників освіти і науки України. Її голова Людмила Кучерява відправила новому міністру МОН України Лілії Гриневич обуреного листа, в якому називає «апокаліптичний» наказ суперечить вітчизняному законодавству. Адже Закон «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України», на який посилалася Ірина Совсун, передбачає скорочення тільки в загальноосвітніх навчальних закладах. А міністерство має намір «причесати під цю гребінку» і дитячі садки, позашкільні установи, і навіть профільні бібліотеки. З профспілками цей гучний наказ не узгоджувався, Кабінет Міністрів нову «ломку» штатного розкладу також не стверджував.

«Чисельність штатних працівників, згідно з типовими штатними нормативами, є максимально обмеженою і не збільшувалась на протязі багатьох років. Тому скорочення обслуговуючого персоналу в закладах освіти неможливо», — підкреслює Людмила Кучерява.

Отже, позицію профспілок озвучили і до Міністерства освіти і науки України довели. Тепер питання в тому, чи має намір відомство до неї прислухатися. Або педагогам знову доведеться влаштовувати акції протесту, щоб не дати обкорнать і без того куцу чисельність трудових колективів.

«Новий день»

0
0
Новини » Освіта
Сьогодні, 12:52

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here