Потеплішає взимку в аудиторіях Херсонського техуніверситету?

0
0

Потеплеет ли зимой в аудиториях Херсонского техуниверситета?Останні 2-3 зими студенти ХНТУ не могли слухати лекції в 1-му навчальному корпусі за низької температури в приміщенні. Зараз з’явилася надія на те, що опалювальна система буде відремонтована за державні кошти.

За депутатським зверненням Олександра Співаковського, Міносвіти збільшило капітальні витрати вузи на 1 млн 490 тис. Грн. До речі, вперше за 25 років Незалежності України херсонський вуз отримає кошти на капітальні видатки. За умови своєчасного надходження коштів, систему опалення планують підготувати до прийому теплоносія.

Але прийняти тепло, це одне, а платити за нього — інша, не менш проблемне питання. Ректор ХНТУ Юрій Бардачов розповів, що зараз йде коригування проекту капремонту внутрішньої системи опалення. Проект у вищій школі розроблений ще в 2008 році, змінити потрібно лише кошторис.

«У разі надходження коштів буде проведено капітальний ремонт внутрішніх мереж опалення 4-х поверхів корпусу №1. Дуже складне питання, в системі багато поривів. За власні кошти ми плануємо відремонтувати зовнішні мережі та підготувати систему до прийому тепла. А ось буде тепло — питання не менш складний. За
нього треба платити, а держава, на жаль, в останні роки взагалі
не виділяє коштів на комунальні платежі вищим школам. Така ситуація по всій Україні.
У Київському політехнічному, наприклад, з 28 навчальних корпусів опалюються взимку 3 », — повідомив Українському Півдню Юрій Миколайович.

Після підвищення мінімальної заробітної плати додаткове навантаження лягло на спецфонду університету. В
цього року зменшилася кількість «контрактників» і «бюджетників» —
відповідно 200 і 106. За програмою «збереження людського
капіталу» в ХНТУ вступили 12 абітурієнтів з Криму. А за 11 дітей з сімей воїнів АТО, навчання яких повинна оплачуватися з обласного бюджету, поки не укладені угоди. Тому, вища школа не в змозі проводити капітальні ремонти та оплачувати комунальні послуги з «власної кишені».

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here