Профтехосвіта по-херсонськи: грошей вже немає, що буде з абітурієнтами — невідомо

0
0

Профтехобразование по-херсонски: денег уже нет, что будет с абитуриентами - неизвестноПитання подальшої долі ПТУ став одним з центральних на вчорашньому засіданні Громадської ради при облдержадміністрації. Фінансування професійно-технічної освіти переклали в цьому році на місцеві бюджети. Народні депутати в січні, правда, прийняли рішення частково компенсувати витрати ПТУ з державного бюджету. Але Президент наклав вето на це рішення, і поки ситуація з подоланням вето неясна.

Обласні депутати змогли знайти лише 35 млн грн з 71 млн, які необхідні для нормального фінансування закладів професійно-технічної освіти. Як результат по області не вистачає близько 36 млн грн. До речі, на засіданні Громадської ради звучала цифра в 42 млн грн. Але ситуація не скрізь однаково погана. Так в Каховці робота їх єдиного ПТУ профінансовано повністю, на роботу десяти херсонських ПТУ не вистачає близько 12 млн грн, а от три новокаховських ПТУ можуть бути закриті з 1 травня.

Одна з проблем в умовах фінансової децентралізації полягає також і в питанні: а з якого бюджету буде оплачуватися робота? Адже, в ПТУ тієї ж Нової Каховки навчаються лише 20% мешканців міста. Інші учні — з інших районів. Формально — «чужі».

Чому важливі професійно-технічні заклади пояснювати не варто. Це найбільш доступна освіта для малозабезпечених верств населення і чи не єдина можливість молодим людям отримати кваліфіковану робочу спеціальність, а разом зі спеціальністю отримати шанс працевлаштуватися і почати повноцінне життя. Життя не безробітного, який промишляє дрібною некваліфікованої підробітком, а то й розбоєм, а нормальної людини, міцно стоїть на ногах. Тобто, фінансування ПТУ — це питання гостро соціальний.

Громадська рада створила робочу групу, яка відвідала всі ПТУ Херсона. Представники громадськості шукали де знайти кошти, на чому можна заощадити. Були вивчені кількість учнів, професії, можливості працевлаштування після закінчення навчання.

Як результат, було запропоновано реорганізувати ряд навчальних закладів. Пропонувалися варіанти об’єднати ті ПТУ, які мають невисоку завантаженість і мало затребувані професії.

Було запропоновано створити робочу групу з питання переформатування навчання професіям під потреби регіону. Було запропоновано ввести в цю групу керівників діючих підприємств Херсонщини всіх сфер. Це вирішено зробити для того, щоб ПТУ випускали професіоналів які будуть мати можливість працевлаштуватися в Херсоні та області, а ПТУ будуть заздалегідь мати заявки від місцевих роботодавців. Хоча при цьому не бралося до уваги, що в Херсонській області не залишилося по-справжньому великих підприємств, які потребують великих резервах молодих робітників. А ті потреби, які залишилися у наших роботодавців, часто заповнюються існуючими професійно-технічними закладами. Тому акцент необхідно робити на ті спеціальності, які допоможуть в майбутньому знаходити роботу самим, тобто поповнювати сферу найбільш живучою частини нашої економіки — самозайнятим.

Таким чином, питання залишається не просто відкритим, але надзвичайно болючим. Адже кожен рік двадцять шість ПТНЗ Херсонщини випускає близько чотирьох тисяч кваліфікованих працівників. Поки ще випускає.

«Політична Херсонщина»

0
0
Новини » Освіта
Сьогодні, 10:00

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here