Херсонщина у «лідерах» по захворюваності на туберкульоз

0
13

Херсонщина в "лидерах" по заболеваемости туберкулезом

Щорічно туберкульоз діагностується більш ніж у 30-ти тисяч українців. 77% хворих – люди працездатного віку, 18-54 років.

Найвищі показники захворюваності на туберкульоз зареєстровано в Одеській, Херсонській, Дніпропетровській і Кіровоградській областях України.

У Херсоні на обліку значаться 366 хворих на туберкульоз, з них 44 – люди без певного місця проживання. Приміром, в одному тільки Дніпровському районі нашого міста в 2016 році захворів 61 місцевий житель, і це тільки за офіційними даними…

Як розповіла лікар-терапевт Херсонської міської клінічної лікарні ім. А. С. Лучанського Юлія Гаран, іноді небезпечна хвороба виявляється під час походу в поліклініку абсолютно з іншої причини.

Приміром, кілька місяців тому до хірурга звернувся один місцевий житель. Характер травми передбачав обов’язковий рентген грудної клітини. Там-то і з’ясувалося, що в легенях у чоловіка зміни, властиві туберкульозу.

Ще один пацієнт нещодавно звільнився з місць позбавлення волі. І оскільки чоловік не мав реєстрації за місцем проживання, інформації про нього в медустановах не було. А у людини виявилася запущена форма туберкульозу.

До речі, як кажуть медики, давно помилкова думка, що туберкульоз – хвороба соціальна. При тому рівні захворюваності, що є в Україні, хвороба може підхопити будь-який громадянин, не залежно від статусу та рівня достатку.

«Багато помиляються, вважаючи, що якщо у них немає скарг, то вони не в групі ризику. Не обов’язково це має бути представник із сім’ї, яка потрапила в складні життєві обставини або осіб, які ведуть асоціальний спосіб життя.

Іноді симптоми туберкульозу взагалі можуть бути відсутніми, і захворювання виявляється тільки при профілактичному огляді. Але, звичайно ж, варто звернути увагу на тривалий кашель, трохи підвищену температуру, яка тримається постійно, загальне нездужання, слабкість», — каже лікар-терапевт Юлія Гаран.

Крім того, ескулапи акцентують увагу виключно на суворому режимі лікування, якщо у людини виявилася важка хвороба. Потрібно пам’ятати, що якщо туберкульоз виявлений на ранній стадії, призначено своєчасне лікування і людина його не перериває, то як правило, і результати хороші.

Якщо ж пацієнт, з якихось причин, порахував, що вже вилікувався, і наприклад, замість 6-8 місяців терапії пройшов лише чотири, велика ймовірність рецидиву хвороби. І вже повторне лікування може бути не таким успішним.

Справа в тому, що при неправильній терапії хвороба може перейти в мультирезистентну форму і мікобактерії туберкульозу набувають стійкість до медпрепаратів. Призначити ефективне лікування в таких випадках буває вкрай складно.

Як вберегтися від туберкульозу? Медики нагадують, що серед низки шляхів зараження найголовнішим залишається контактування з інфікованою людиною. Відкриту форму туберкульозу, як правило, не важко помітити: специфічний кашель зі слизовими виділеннями, хвороблива худорлявість і т. д.

Такий чоловік, перебуваючи у відкритому середовищі здатний заразити 12-15 осіб, які знаходяться поруч. Туберкульоз, як відомо, передається повітряно-краплинним шляхом. Єдино ефективним методом профілактики страшної хвороби залишається регулярне проходження флюорографії.

Зазвичай цю процедуру передбачає профогляд. Працюють там, де не потрібно медкомісія, або безробітним не складе труднощів самим пройти рентген в поліклініці за місцем проживання. Флюорографію медики рекомендують робити раз у рік.

«Херсонці»

0
206
Новини » Здоров’я
Вчора, 20:34

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here