Лікаря-хабарника засудили на Херсонщині

0
8

Врача-взяточника осудили на ХерсонщинеСуд в Олешках виніс вирок у гучній справі лікаря-хабарника, про який навіть знімали сюжети національні телеканали. Тепер вже колишній завідувач пологовим відділенням лікарні Олешковского району попався при отриманні чотирьох тисяч гривень від чоловіка пацієнтки, у якій він приймав пологи.
Сім’я жінки, яка потрапила в стаціонар з кровотечею, вже купила для неї ліків більш ніж на чотири тисячі гривень. Грошей більше не було, так як потрібно було на щось утримувати двох дітей. Але так як чоловік породіллі побоювався, що без «подяки» йому не видадуть документи на дитину (до речі, з’явився на світ недоношеним), він відправився в поліцію. І отримав чотири тисячі гривень для передачі лікаря, що проводив операцію.
Сам завідувач відділенням стверджував, що ніяких грошей у чоловіка пацієнтки не вимагав, і не мав такого наміру. А той дав їх йому за власною ініціативою, і «в знак подяки». Колеги лікаря також відгукувалися про нього виключно похвально – як про «професіонала, який не має зауважень в роботі» (цитата з вироку). Медик, ассистировавший підсудному під час тієї самої операції, заявив, що покупка породіллями препаратів, і всього необхідного за свої кровні, в районній лікарні взагалі не є винятком із правила, а нормою.
«Бюджет їх відділення складає тисячу гривень в місяць, а хворих у відділенні знаходиться одночасно в середньому тридцять чоловік. Тому вагітні купують ліки кожна для себе особисто», — без вивертів повідомив свідок на процесі.
Олешковский райсуд хоч і визнав лікаря винним у одержанні неправомірної вигоди, не став призначати йому покарання у вигляді реального позбавлення волі. Його засудили тільки в сплаті штрафу на п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходу – 8,5 тисяч гривень, що вдвічі перевищує суму хабара. Втім. стежили за процесом жителі Херсонщини кажуть, що за такого роду злочини можна садити медиків практично в будь-якій лікарні в районах, що в обласному центрі. Скрізь існує «чорна такса» на операції різної складності, розміри якої коливаються від трьох до п’яти тисяч гривень, або більше. Причому якщо раніше хворому пояснювали, що гроші потрібні на якісь додаткові послуги або рідкісні ліки, то зараз за ліки пацієнти платять окремо, а «за увагу» — окремо. Причому їм відверто кажуть – мовляв, гроші на всіх ділять. Просто заввідділенням отримує більше, хірург і анестезіолог менше, а медсестрам дістаються сущі крохи.kherson.net.ua

1
431
Новини » Здоров’я
Вчора, 13:13

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here