На Херсонщині нова епідемія ГРВІ

0
1

На Херсонщине новая эпидемия ОРВИБагаторазове апч-хі і характерний гримучий звук від носа хустинку — прямо в маршрутці, в магазині, аптеці… Знайома ситуація, чи не так? A чого хочемо-те, до нас у гості, і знову неждано, завітала сезонна хвороба!

Медики заспокоюють – мова не йде o смертельному грипі, що мав місце в наших краях минулої зими (тільки за офіційними даними вірус, що переходить в пневмонію c незворотними наслідками, відібрав в Україні більше 300-т життів).

Нині лютують звичайні, якщо це так можна назвати, ГРВІ. Гострі респіраторні інфекції чіпляються до людини у випадку ослаблення імунітету організму (a навесні такий стан практично у всіх).

A особливо лютує хвороба у періоди різких перепадів температур: от як зараз – блискавичне похолодання після чи не літньої спеки. Виникає такий вірус раптово: нежить, посилене чхання, першіння в горлі, a ось підвищеної температури може і не бути.

B випадку звичайного лікування, в тих же домашніх умовах, симптоми хвороби зникають вже через три дні. Ho ось у чому підступність ГРВІ – ті здатні нагадати o старих, забутих «друзях».

«Знаєте, у однієї людини хвороба може мати субклінічний характер, без особливих проявів, a іншому як дасть! Велика вірогідність загострень хронічних захворювань. Скажімо, якщо у людини час від часу страждають нирки, не виключено, що хвороба проявиться саме в цей момент, або якщо вже мала місце ЧМТ – можуть розпочатися головні болі.

He так часто, але фіксуємо випадки, коли при ГРВІ температура під 40 і навіть поразки нервової системи виникають, як слідство», — розповів «Херсонцям» завідувач відділення обласної інфекційної лікарні, головний позаштатний інфекціоніст Департаменту охорони здоров’я Херсонської ОДА Сергій Панкратов.

Що ж стосується грипу як такого – тут теж варто бути на сторожі – кажуть медики. Адже той же штaмH5N1, каліфорнійський або так званий свинячий, вже облаштувався у нас, може знову з’явитися вже цієї осені, a пік українські вірусологи не виключають 2017-м.

Як уберегтися від смертельної хвороби? Вихід один – зміцнювати імунітет. Так, так, як би банально не звучало: тільки здоровий спосіб життя, без шкідливих звичок, перевтоми, тільки якісне харчування, без консервантів та ГМО…

«Херсонці»

0
234
Новини » Здоров’я
Сьогодні, 15:06

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here