Вчора відбулося перше засідання обласної протиракової комісії в 2016 році

0
2

Вчера состоялось первое заседание областной противораковой комиссии в 2016 году

Вчора, 21 квітня, в конференц-залі Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації відбулося засідання обласної протиракової комісії під головуванням головного лікаря КЗ «Херсонський обласний онкологічний диспансер» Ірина Сокур і головного позаштатного онколога Департаменту охорони здоров’я Олександра Гловацького. Також на засіданні були присутні головні лікарі центральних районних лікарень, центрів ПМСД, районні онкологи та оториноларингологи.

За словами фахівців в I кварталі 2016 року стабілізувалася, захворюваність на рак шлунково-кишкового тракту, легень, молочної залози, сечового міхура, але зросла патологія органів голови та шиї. Тому головним питанням розгляду комісії виступив стан захворюваності в області на злоякісні новоутворення голови і шиї. Серйозною проблемою є високий рівень занедбаності раку ротової порожнини – 58,5%. Лор-онколог диспансеру Наталія Мулярчук представила комісії порівняльні дані щодо онкологічних захворювань губи, порожнини рота і гортані за два минулих роки.

Пухлини голови та шиї у світі становлять 10% від усіх злоякісних новоутворень. Перші симптоми появи пухлини невиразні, біль виникає пізно, а от метастази вже на 2 стадії захворювання. Захворюваність на рак губи, рак гортані в області в 2015 році порівняно з 2014 зросла на 6,3 і 6,2% відповідно, захворюваність на рак ротової порожнини знизився на 24,3%. Найвища занедбаність раку губи спостерігається в Генічеському та Великоолександрівському районах, найвище активне виявлення раку ротової порожнини у Нововоронцовському та Високопільському районах, найвищий рівень захворюваності на рак гортані в 2015 році був у Чаплинському та Новотроїцькому районах. У деяких районах значно зросла онкологічна захворюваність і навіть перевищує обласні показники. Дитяча захворюваність зменшилася у 3 рази.

Причиною занедбаності фахівці назвали пізнє звернення за допомогою з-за відсутності больових відчуттів або асоціальний образ життя хворих, швидке метастазування. Ірина Сокур, зазначивши, що зростає кількість онкологічних захворювань у молодих людей, закликала медичних працівників активізувати санітарно-освітню роботу, більш ретельно проводити профілактичні огляди, при підозрах на пухлину направляти пацієнтів в диспансер. В обласному онкодиспансері проводиться хірургічне лікування, хіміотерапевтичне лікування, променева терапія раку голови і шиї всіх локалізацій.

0
26
Новини » Здоров’я
Сьогодні, 09:49

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here