Херсону відмовили у прийнятті Порядку демонтажу незаконних Мафів

0
10

 
Херсону отказали в принятии Порядка демонтажа незаконных МАФов
Про те, що в Херсоні, «як гриби після дощу» плодяться незаконні Мафи знають всі: і жителі, і депутати, і виконавча влада. Однак побороти це явище при існуючій законодавчій базі вкрай складно. Адже знесення якого-небудь тимчасового споруди, побудованого без дозволів, паспорта прив’язки, виділення землі можливий тільки за рішенням суду. У цьому зв’язку всі, хто має відношення до благоустрою в Херсоні, зокрема, Інспекція, в чиї функції якраз і входить контроль за підтриманням порядку і санітарного стану, покладали великі надії на новий Порядок демонтажу.
Раніше ХЕРСОН онлайн розповідав, що цей документ, розроблений в Інспекції з благоустрою, передбачав посилення відповідальності за незаконне розміщення Мафів і передачу повноважень прийняття рішення по демонтажу виконкому Херсонської міськради. Здавалося б, хто, як не місцева влада повинні займатися наведенням порядку в місті, розробляючи для цього більш ефективні механізми, тим більше в рамках проведення децентралізації, коли на місця передаються багато повноваження і права. Однак, як виявилося, Регуляторна служба України інакше дивиться на подібні ініціативи.
Розглянувши поданий Інспекцією з благоустрою Порядок демонтажу, фахівцями дана оцінка регуляторного акта, згідно з тексту якої діяти влади на місцях повинні тільки в рамках відповідного Законодавства, в межах повноважень, передбачених Конституцією України. Тому повідомляє про відсутність правових підстав для прийняття Херсонською міськрадою рішення про «Порядку демонтажу незаконно встановлених тимчасових споруд та інших елементів благоустрою в місті Херсоні». Таким чином, рішення про демонтаж і далі має приймати суд.
Віталій Лисенко, начальник Інспекції по благоустрою, зазначає: «Ми спробували врегулювати питання, який не передбачений жодним нормативно-правовим актом України. Немає процедури, розробленої Мінрегіонбудом. Проте державний регулятор нам сказав, що ми не маємо права це робити. І це при тому, що в інших областях подібні Порядки вже працюють. Для Херсона — це продовження безконтрольного встановлення Мафів, простіше кажучи «зелене світло» для беззаконня на вулицях міста«.

1
82
Новини » Херсон
Сьогодні, 13:18

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Please enter your comment!
Please enter your name here